Sięgnij po Naturę – sięgnij po Śnieżkę!

Tęsknicie za smakiem mleka, które kiedyś przynoszono do domów, za pachnącym chlebem na zakwasie, jogurtami i twarożkami bez spulchniaczy i polepszaczy smaku czy wędlinami, które zamiast całej tablicy Mendelejewa miały po prostu mięso? Teraz możecie przestać tęsknić :)

Część z grupowej, kolejnej już dostawy ze "Śnieżki"

Część z grupowej, kolejnej już dostawy ze „Śnieżki”

Otóż w Perlinie, nieopodal Gniewina, w małej kaszubskiej wiosce na północny zachód od Wejherowa wpadli na genialny w swej prostocie pomysł. Postanowili dostarczać do domów dobrej jakości produkty mleczne, robione tradycyjnymi metodami, jak najmniej przetwarzane i ingerujące w naturalny skład mleka. Rozszerzyli ofertę o robione według podobnych zasad pieczywo oraz wędliny.

Chleb Taty - mój ulubieniec jak do tej pory. Można go cieniutko kroić, nie będzie się kruszył, a po paru dniach będzie nadal jak nowy

Chleb Taty – mój chlebny ulubieniec jak do tej pory.

Produkty mleczne pochodzą z Zakładu Mleczarskiego „Śnieżka”, on też koordynuje sprzedaż. Pieczywo dostarcza tradycyjna „Piekarnia od Mamy i Taty”, sprzedająca swe wyroby tylko przez „Śnieżkę” i we własnym sklepie firmowym w Wejherowie, a wędliny – stosujący jedynie naturalne przyprawy i tradycyjne metody wędzenia drewnem bukowym zakład Bychowskie wędliny.

Jako że rozpropagowałam ich produkty wśród kolegów w pracy, przetestowaliśmy niemal cały asortyment – od świeżego mleka „prosto od krowy” i mleka pasteryzowanego, przez pyszne jogurty, serki waniliowe, maślanki, twarogi, żółte sery, masło 86% (sic!), masło klarowane do smażenia, pieczywo (chleby razowe, pszenno-żytnie, orkiszowe, pytlowe, bułki „niedmuchane”) po wędliny, na których etykiecie jest „100% mięsa” (szynka, świąteczna biała kiełbasa, pasztet itp.). Wszystkim smakowało i teraz mamy dylemat – próbować kolejnych, czy zostać przy tym, co zasmakowało:)

Serek śmietankowy - delikatny, można go rozsmarowywać jak serki z kubeczków, a mimo to ładnie się kroi

Serek śmietankowy – walczy u mnie o prymat
z jogurtem i serkiem waniliowym

Realizują dostawy od Helu po Trójmiasto, ostatnio nawet do Elbląga zaczęli docierać, jedynie nie we wszystkich miastach są codziennie. Można zamawiać od 20 zł (plus 2 zł netto za dostawę), powyżej 70 zł dostawa gratis. Ceny zbliżone do sklepowych, jakość nieporównywalna. Do tego higienicznie zapakowane, nie to co kupowane na rynku w plastikowej butelce mleko „od chłopa” czy z objazdowego wozu wędliny nieznanego pochodzenia.

Ser typu szwajcarskiego ma dziury jak należy i wyrazisty smak

Ser typu szwajcarskiego ma dziury jak należy
i wyrazisty smak

„Śnieżka” reklamuje się hasłem „Sięgnij po Naturę”. Sięgnij po ich produkty, bo warto. Warto wspierać takie inicjatywy i lokalnych producentów żywności stawiających na jakość i dobre polskie tradycje.

Można ich polubić wirtualnie na facebooku, choć zachęcam najpierw do spróbowania i polubienia realnego :) .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapisane 2013 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Sięgnij po Naturę – sięgnij po Śnieżkę!

  1. Celina Bigott pisze:

    Witam, jestem zainteresowana zakupem z dostawa do domu. Mieszkam na Pogorzu, czyli w bardzo bliskim sąsiedztwie Gdyni. Bardzo prosze, o ile to mozliwe, o pełną listę oferowanych przez Państwa produktów. Może być na adres e-mailowy.

    Jestem też zainteresowana dostawami na Oksywie, gdzie mieszka moja mama.

    J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *