Joanna i jej podobne

Tak między innymi piszą o Joannach:

„Można jej zrobić krzywdę, ale nie można jej zranić. Ona umie stać mocno na ziemi i chociaż czasami tęsknie patrzy w okno, jest silna. Chciałaby ustawić świat własnymi klockami i według własnych wyobrażeń. Czasami jej się to udaje. Podwładni ją cenią. Przełożeni się boją… taki paradoks. A ona jest chłodna i spokojna. Nikt nie zna jej naprawdę…”


„Joanna to żeńska odmiana Jana (Jan po hebrajsku znaczy: łaska Boga). Liczbą imienia Joanna jest arcykobieca Dwójka.

Joanny mają dziwny wpływ na ludzi: w ich obecności inni czują się silniejsi, wiedzą czego chcą i dokąd idą. Joanny mają dar budzenia ludzkich dusz z uśpienia, a świat wokół nich staje się bardziej barwny.

Same Joanny lubią, gdy ktoś ma silną osobowość i zdecydowany charakter. Z takimi kobietami się przyjaźnią i takich mężczyzn kochają. Ale, jak wszystkie Dwójki, nie wysuwają się na pierwszy plan i wolą działać za kulisami, niż stawać na czele.

Imię to najbardziej zgodne jest z „duchem” znaku Raka; bardzo odpowiednie jest też dla Wodników, Byków i Skorpionów. Rybom i Wagom dodaje zmysłu praktycznego; Bliźnięta, Barany i Strzelce – czyni bardziej subtelnymi; Koziorożce i Panny uczy wiary w siebie, Lwom zaś dodaje sił.”

Wojciech Jóźwiak