Zakochani w Rzymie (To Rome with Love) – reż. Woody Allen

Zakochani w Rzymie - reż. Woody Allen

Zakochani w Rzymie – reż. Woody Allen

Gwiazdorska obsada, znany reżyser, piękne miasto, film na zamówienie. Sprawdziło się parę razy, czemu nie ma się sprawdzić po raz kolejny? Pośmiejmy się trochę ze stereotypowych przekonań o Włochach – ich kochliwości, gadatliwości, ekspresyjności, umiłowania opery, zafascynowania celebrytami, skłonnościami do politycznego skręcania w lewą stronę… Ale tylko trochę się pośmiejmy, bo wiele nas tu nie zaskoczy, drugiego ani trzeciego dna też raczej nie odkryjemy.

„Zakochani w Rzymie” to pomieszane wątki paru osób – podstarzałego amerykańskiego dyrektora opery szukającego nowych talentów (Allen), jego żony (Davis) i córki zakochanej we Włochu; włoskiej pary nowożeńców z prowincji, którzy są kuszeni przez „atrakcje” wielkiego miasta; studenta (Eisenberg) ze swym dorosłym alter ego (Baldwin), zauroczonego bezpruderyjną koleżanką swej dziewczyny; oraz włoskiego szaraczka (Benigni), który nie wiedząc czemu staje się celebrytą.

Nic nie poradzę, że jednak mnie tym razem Allen nie rozbawił do łez, nie wciągnął w filozoficzne rozważania o życiu, nie zrobił nic nieprzewidywalnego (nawet wątek z prysznicem nie mógł się skończyć inaczej) ani nie oczarował klimatem. Owszem, uśmiechnęłam się parę razy, ale jednak bardziej zachęcił mnie do Barcelony, Londynu czy Paryża niż do Rzymu.

Ocena Joan: 6/10

Ocena Joan: 6/10

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obejrzane 2012 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *